| Valy190 a întrebat:

Am si eu o problema:Acum cateva zile mi-am reinstalat windows-ul(aveam 10 si l-am schimbat cu 7), am instalat toate driverele si tot ce-mi trebuie, am instalat vreo 4 jocuri:Rocket League,DBD, CS:GO, GTA 5 si doar Cs-ul si GTA-ul mi-au mers,dar la celelalte primeam erori cu dll-uri lipsa si am incercat sa bag dll-urile lipsa la un joc dar sunt prea multe care lipsesc si n am chef sa stau sa le caut pe toate,am incercat sa intru si in celallt joc(DBD) dar am primit aceeasi eroare ca la RocketLeague si am instalat si un launcher pentru a juca un joc si cand am incercat sa-l pornesc imi da o eroare cu un dll,am instalat acell dll,dar degeabab ca primeam aceeasi eroare cu acelasi dll si chiar nu stiu ce sa fac,Am instalat directx,c++ redistributable(sau cum se numeste),am facut si toate updateurile la windows(ca trebuia sa le fac),am incercat sa folosesc si in cmd comanda sfc/scannow dar cica nu a gasit nicio problema, am folosit si ccleaner sa mai curat din fisierle inutile dar tot n-a mers
Si chiar nu stiu ce sa mai fac, ma poate ajuta cineva va rog?

1 răspuns:
| Happyy83 a răspuns:

Incearca dll fixer sau ceva de genul asta. Poate iti trebuie updaturi la placa video, sau unele jocuri ruleaza mai nou pe directx 12, pe care il are doar win 10