| Anonimus963369 a întrebat:

SALUT TPU! Am si eu o problema cu calculatorul. Am 1 gb ram si procesor 3600+. 2. 00 Ghz si am windows 7 ultimate. cand am cumparat pc-ul mi-au spus ca n-o sa am nicio problema cu jocuri dar imi tot da o eroare legata de placa video de genu ca nu am memorie suficienta valabila sau probleme legate de grafica. e din cauza placii video? pentru ca nici gta nfs nu merg nici unele! ce pot sa fac de undee vad memoria placii video sau care e problema. cineva mi-a spus ca s-ar putea sa nu am drivere pentru placa video. CE POT SA FAC?

5 răspunsuri:
| TheSoldier a răspuns:

VREAU SA URMEZI ACESTI PASI: dai click dreapta pe desktop intrii in screen resolution, dai advanced, dai pe adapter si imi spui asta..scrie acolo de mai multe ori unvailable sau scrie modelul placii tale video? daca scrie modelul placii tale inseamna ca problema e de la windows si trebuie sa iti bagi xp si daca scrie unvaliable inseamna ca nu ai driver de la placa video. Daca vrei sa te ajut sa gasesti driverul... daca e nevoie baga add list la mess idul edypopa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1). Acel om care ti-a zis ca nu vei avea probleme in Gaming te-a mintit pe fata prietenas.Cu asa un PC nu vei juca nimic nou cu detalii full in nici-un caz, poate daca il upgradezi putin(putin MAI MULT).
2). Avem cateva probleme aici :
-nu ai specificat clar ce procesor ai,
-nu ai specificat ce placa video ai,
-nu ai specificat ce tip de memorie ram ai,
3). Tine de punctul "3". Nestiind ce placa video ai nu iti pot spune ce drivere trebuie instalate.
Cloncluzie.Intoarce-te cu ceva informatii suplimentare despre PC-ul tau.
Noroc.

| Anonimus963369 explică (pentru anonim_4396):

E procesor 3600+ 1 core(S) 1gb ram dar nu stiu ce ram unde scrie? si placa video memoria unde o scrie? unde le gasesc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimus963369):

Downloadeaza Everest Ultimate Edition, intrii la categorii pe acolo, te descurci tuwinking, si vi cu ceva informatii.
Oricum, procesorul e foarte slab, 1 GB RAM (orice tip de memorie ar fi) e total insuficient pentru gaming.Acum sa vedem ce e cu placa video, dar daca componentele prezentate de tine mai sus sunt asa slabe, sincer, nu cred ca poate sa fie ceva fenomenal de ea.

| Anonimus963369 explică:

Deci ce ar trebui sa fac? Sa bag Windows xp e mai bun?
eu am windows 7.