| Dau3DveziHD a întrebat:

Am si eu o problema.Mi-am reformatat pc-ul si mi-am bagat windows nou.Eu am niste casti cu microfon si cand imi bagam castile imi aparea analogul acesta de la realtek https://imgur.com/a/Fe8Px si il aveam si in control panel https://imgur.com/OZHOFcu dar de cand l-am reformatat nu imi mai apare si nici nu a il mai am in control panel si mi-am instalat driver-ul dar nimic tot nu imi apare. Problema este ca nu imi ia microfonul de la casti inainte mi-l lua foarte usor din acel analog.Va rog sa ma ajutati ce sa fac sa rezolv.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| AlYouNeedToKnow a răspuns:

Instalează drive-Ul plăcii de baza, și după aceea caută drive-ul pentru microfon deoarece mi se pare ca sunt diferite. Mai bine du-te la Windows pe site și instalează Windows 10 automat Și ușor pentru ca acela îți instalează automat driverele pieselor externe.

| Dau3DveziHD explică (pentru AlYouNeedToKnow):

Ok mersi! Da cum se face ca inainte imi mergea perfect si acum numai merge?