| bogdy99andrei a întrebat:

Am si eu un calculator naspa de tot :
procesor Intel pentium, placa video ati x1100 (cred) 3gb ram etc.
As vrea sa stiu ce as putea sa joc pe el. Ceva shooter sau in gen starcraft, dar preferabil shooter.

7 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Te poti juca multe. Vezi o lista completa aici cu tot ce vrei:

Http://www.tpu.ro/......celeron-2/

| bogdy99andrei explică (pentru Andrei7520152):

Apropo, m-am uitat mai bie si placa video e ati radeon x1550 nu x1100

| Andrei7520152 a răspuns (pentru bogdy99andrei):

Aceasi serie. ignora pe ala de mai sus, cel cu BlackOps 2 si FEAR 3. E putin confuz saracul. placa suporta jocuri pana la DX9.0c si PS2.0

| bogdy99andrei explică (pentru Andrei7520152):

As vrea sa pun o placa video nousa si 8gb ram. M-am gandit la:
http://www.dc-shop.ro/......128bit-l/, nu e gtx e doar gt
http://www.dc-shop.ro/......4-rev-a-l/
Ar merge nu? as iesi pe la 600 - 700 cu tot cu transport.

| Andrei7520152 a răspuns (pentru bogdy99andrei):

Placa video cu 4GB memorie :)) o sa ai un bandwidth de maxim 30-40 GB / sec, mai ales cu DDR3. e teapa :P o placa cu 1GB GDDR5 / 256 bate pe ala la 4GB fara probleme, :))
http://www.tomshardware.co.uk/forum/376813-33-gddr5-ddr3

| bogdy99andrei explică (pentru Andrei7520152):

Am discutat cu un specialist IT si el mi-a spus ca daca as vrea o placa video precum hd7770 sau gtx 650ti trebuie sa schimb si sursa.

| MihaiGe a răspuns:

E foarte bun calculatorul, ar merge Call Of duty modern warfare 2, cunter strike 1.6, fear 3, black ops 2, tekken 6.