| EndWar a întrebat:

Am si eu un server de minecraft hamachi.Eu pot sa intru pe el, dar altii nu pot chiar daca s-au conectat pe hamachi.
Le zice Can`t reach server.Am facut tot dupa videouri. Leam dat ip de la hamachi, pentru conect si tot nu merge. Oare e ceva ca ei au retea wireless si eu am prin cablu?

Răspuns Câştigător
| Chuchk a răspuns:

1.dezactiveaza firewall-ul
2.Dezactiveaza firewall-ul de la antivrus daca ai
3. Daca nu va merge contacteaza-ti furnizorul de internet sa iti schimbe ip-ul deoarece exista posibilitatea sa fie un ip dinamic