| dorian123456 a întrebat:

Salut am creat un server de tekkit si unul de minecraft si am acceasi problema la fiecare mie-mi merge sa intru dar prietenilor mei le da can, t reach server, iar eu am pus ip de la hamachi am facut network i-am bagat pe iei in network ce sa fac spuneti-mi va rog

5 răspunsuri:
| ELEMENT3110 a răspuns:

Pai normal ar trebui la hamachi sa puna numele si ip pe care l-ai pius!

| dorian123456 explică (pentru ELEMENT3110):

Cum adica ca ip de la hamachi am pus si ce nume?

| ELEMENT3110 a răspuns (pentru dorian123456):

Dai sa faci servarul cu hamachi.
La ip o sa scrii ip-ul de la hamachi.
La hamachi dai si pui un nume...
Dai ip si numele la prieteni si intra si ei!

| dorian123456 explică (pentru ELEMENT3110):

Lasa un id skype ori mess te rog

| The16 a răspuns:

Hey! Pai pentru minecraft normal trebuie ca toti sa aveti aceeasi versiune de minecrat.
Iar la tekkit asigurate ca ai configurat bine servarul.
Si... dupa ce ai facut new network (cu Id si parola) leai dat si prietenilor tai ID si parola de la network? Sau leai dat corect Ip de la hamachi?
Daca nu te-ai lamurit ID meu de mess: roby9814