| KidutzuThau1 a întrebat:

Salut tpu.Am un calculator de 896 MO ram cam cat as putea sal cresc daca as investi 500 de mi?

4 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Bre, conteaza mai multe lucruri. Ce tip de memorie folosest? Ce placa de baza folosesti? Si pentru ce vrei sa-ti faci upgrade-ul? ex: jocuri, munca de birou, programe etc. Ce sistem de operare folosesti?

Invata sa detaliezi inainte sa intrebi.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu il cresti prea mult.

| KidutzuThau1 explică:

Stiam si eu asta dar zi si tu parerea ta cam cat ar creste?

| silvohex a răspuns:

Păi, detaliile nu sunt destule. Ce procesor ai, ce placă video? Doar RAMul nu te ajută prea mult.
Dacă ai memorii DDR3, poți să-ți iei un stick de 2GB cu 50RON de pe PCGarage: http://www.pcgarage.ro/memorii/filtre/pret-0-pana-la-50