| kim1 a întrebat:

Buna Tpu.Am o prietena in varsta de 14 ani care se plange ca nu ii cresc sani cum as putea sa o ajut.Care este expicatia ca nu ii cresc?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa-i spui sa se linisteasca.Fiecare organism are ritmul lui de crestere, de dezvoltare a hormonilor.Pana se va maturiza,ii vor creste suficient.
Sa nu-si mai faca singura complexe,toate am trecut prin asemenea faze si le-am depasit.
Sa nu se compare cu colegele ei,fiecare dintre ele e altfel,mai dezvoltata sau mai putin dezvoltata,nu poate avea nici un indiciu corect.
Sa o priveasca pe mama ei si va putea sa-si faca o idee cam cat de mari vor fi sanii ei, candva.
In rest, rabdare.
Toate la timpul lor!

| Zuzu6235 a răspuns:

Inca nu a ajuns la pubertate cred. fiecare este unic. asa este ea. ii vor creste pe viitor. hormonii vor avea grija de asta. ai facut sex cu ea? incearca, poate merge. se stie ca femeilor le cresc sanii cand stau in preajma copiilor.(sau au chiar ele un copil). e o chestie de sistem.corpul lor se pregateste pentru alaptarea copiilor si sanii vor creste. dar e mai bine sa nu fortezi lucrurile. are doar 14 ani.in cativa ani s-ar putea sa nu iti mai incapa in palmawinking

| Zuzu6235 a răspuns:

@123456789 bine ca esti u destept. cati anisori faci, ba fecior? eu cel putin stiu chestiile astea ca am intrat in contact cu multe persoane care au probleme de genul asta sau prietenele lor. plus ca m-am si documentat si nu am zis minciuni. si da, stiu ca abia incepe sa se dezvolte de la sine. intrebarea era cum sa ii creasca mai repede sanii.si cred ca am raspuns. have a nice f daywinking

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Ce amuzant laughing)

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Asa ma mai da-mi "Stupid"laughing)

| bitaboss a răspuns:

Zen ea vorbeste de prietena ei [ea este fata care intreaba ]cat despre dude sau cum se scrie razi ca o...te chis in freza cat despre tine spune-i ca ii vor creste am avut o amica care se plangea la fel si dupa un an ia crescut