| razvanbanu11 a întrebat:

Am un laptop ASUS X552C,care are doua placi video, una Intel HD Graphics 4000 si una Nvidia GeForge 710M.Care este mai buna? Mie in dxdiag imi arata Intel HD Graphics 4000, cum pot alege sa rulez placa Nvidia daca ea este mai buna? As vrea in special pentru jocuri sa ruleze cat mai bine.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

NU ALEGI NIMIC! Esti copac la cap? Cind are nevoie de NVIDIA, o activeaza singurel. Nu ai nevoie de placa dedicata ca sa te dai pe net...

2 răspunsuri:
| paqquky a răspuns:

PC-ul tau va rula automat placa dedicata(GeForce 710M)
Ea este mai buna deoarece cealalta este integrata in procesor si nu te ajuta la jocuri. Funda?

| razvanbanu11 explică (pentru paqquky):

PC-ul meu ruleaza in momentul actual cu Intel HD Graphics...sti cum aleg NVidia?

| KodrutZ a răspuns (pentru razvanbanu11):

NU ALEGI NIMIC! Esti copac la cap? Cind are nevoie de NVIDIA, o activeaza singurel. Nu ai nevoie de placa dedicata ca sa te dai pe net...