| Ionicaestecher123 a întrebat:

SALUT TPU!
Am un laptop cu următoarele specifacții:
-4GB DDR4 2400MHz
-1TB HDD
-Ryzen 3 3300u 3. 5ghz
- Placa video Radeon™ Vega 6 Graphics ( este o placa intregata).
-Windows 10 Home
Fortnite-ul in câte fps-uri ar duce laptopul și cu ce grafici?
Ce jocuri au mai testat cei care au acest laptop HP, și ce performante au scos?
Daca aș adăuga o memorie RAM de 4GB aceași firma, frecvență, CL tot DDR4 ce ași primi la schimb că și performanțe în jocuri?

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu stiu cate fps-uri ai avea in joc, ar merge pe low spre medium!
Este obligatoriu sa mai adaugi ram! Eu iti mai recomand si un SSD, pc-ul va deveni vizibil mai rapid chiar si in jocuri, poate poti mari si fps-urile dar de asta nu-s sigur! Bafta!

| Ionicaestecher123 explică (pentru lpavel):

Știu, aș vrea să schimb HDD-ul cu un SSD de 512GB Kingston și să mai adaug o plăcuță de RAM 4GB aceași frecvență, CL, tot DDR4 și aceași firmă doar că sunt curios daca in locul plăcuței de 4GB RAM aș putea pune altă plăcută doar că de capacitate mai mare că și GB cum ar fi: 8 sau chiar 16 m-ar ajuta mai mult. Eu cred că 16GB e exagerat, 4GB minim iar 8GB ar fi cam optim.

| Ionicaestecher123 explică (pentru Ionicaestecher123):

Laptop HP 245 G7

| lpavel a răspuns (pentru Ionicaestecher123):

8 gb rami cred ca suporta orice laptop dar 16 al tau nu cred ca suporta, dar ca sa fi mai sigur cauta pe net modelul tau de laptop apoi vezi la specificatii cat ram suporta! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu cred ca iti porneste Fortnite-ul cu 4 GB Ram si daca ti-ar porni pe langa ce consuma windows-ul si clientul epic vei avea shuttere de nu o sa te poti juca, deci automat sa mai pui o placuta de 4 gb ram sau chiar 8 daca ai putea si o sa vezi o diferenta majora. Cat despre SSD nu te ajuta cu niciun FPS in plus, doar timpul de incarcare o sa fie mai rapid.

| Ionicaestecher123 explică (pentru anonim_4396):

Specificații minime pentru a rula fortnite-ul :
Here are the minimum system requirements:
CPU: Core i3 2.4GHz.
RAM: 4GB RAM.
HDD: 16GB Free Space.
GPU: Intel HD 4000 (integrated graphics)
OS: Windows 7, 8, or Windows 10 64-bit.
DirectX: Version 11 or better.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionicaestecher123):

Eu iti zic foarte sigur ca nu o sa mearga pe 4 GB Ram, mai ales ca trebuie sa iei si clientul.