| George_Manea_1991 a întrebat:

Am un laptop Lenovo G50.
Procesor : AMD A6-6310 APU with AMD Radeon R4 Graphics (4 CPUs), ~1. 8GHz
Placa video : AMD Radeon(TM) R4 Graphics
Display Memory: 4075 MB

Intrebarea mea este : De ce nu pot juca jocuri pe o rezolutie buna? De exemplu : Euro Truck Simulator 2 nu il pot juca la grafica maxima.

P.S : Se merita sa upgradez procesoru? Ma gandesc ca poate este din cauza procesorului.

3 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Placa e slabă

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Systemul ar merge pe minim 1280x720 foarte bine.
La Full HD 1920x1080 Setari Medium -High dar din cauza bottleneck te duci la Low.

PS:Nu este la Procesor ci la Placa video este foarte slaba.
Procesorul poate duce undeva la Recomandat [Maxim] 90%-95% cam pe acolo.
Placa video unde este cea mai importanta in jocuri duce la minim foarte bine dar la maxim nu poate atinge nici 50% daca te duci la rezolutie mare sau altceva.

PS:La procesor se pot schimba la un servis autorizat dar la placa video se poate dar daca este lipita pe placa de baza nicio sansa.

| Dan200014 a răspuns:

Placile video si procesorul sunt upadatate?