| catalin542000 a întrebat:

am un pc de procesor Intel dual pentium 3, 20ghz
8gb ram
placa video amd r6790 1gb ddr5 256 bity

Am jocul project cars (da stiu ca trebuie sa imi schimb procesorul meu cu un i5) dar nu de asta este vorba este vorba ca eu daca dau jocul la setare very ultra si nu inchid jocul ce din contra ma apuc si ma joc atunci jocul merge bine si din cand in cand se blocheaza imaginea isi da drumu asta din 5 in 5 minute dar daca dau jocul la very ultra si ies din joc si dupa il pornesc din nou si intru intr-o cursa atunci jocul imi merge tare in reluare.

Si nu inteleg ce inseamna asta ori imi merge calumea ori in reluare.

Daca inchid si pornesc jocul merge in reluare daca dau la setare very ultra si intru intr-o cursa fara sa inchid jocul atunci merge calumea.Nu inteleg ce inseamna asta.

Va rog sa imi dati un raspuns clar.(stiu ca trebuie schimbat procesorul dar am spun ca intrebarea asta este despre altceva nu despre componente).

FUNDA.

2 răspunsuri:
| TheAndi22 a răspuns:

Nu pune jocul pe setari atat de mari.
Project Cars este un joc destul de puternic care are nevoie de multe resurse. Incearca sa-l joci pe medium/high.

| catalin542000 explică (pentru TheAndi22):

Normal asteptam alt raspuns de ce cand dau la setare very ultra fara sa inchid jocul si intru in cursa merge foarte bine si cand dau la setare very ultra si inchid si pornesc jocul si intru in cursa merge in reluare la asta vraeam sa raspunzi nu la ce setari sa dau ca asta stiu si eu.