| ucvfcsb a întrebat:

Am un router din care pleaca cablu catre 2 calculatoare. Intrebarea mea este, daca mai conectez si un al-3lea cablu de internet care sa mearga intr-un laptop, mai este nevoie ca la laptop sa creez conexiunea aceea cu user si parola? Dau funda happy

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu cred ca e router ce ai tu acolo, un router conexiunea se face in meniul routerului si poti conecta n device-uri, nu e nevoie sa faci conexiunea si pe device, doar conectezi cablul de internet si esti conectat la internet.

Cel mai probabil o sa fie nevoie de conexiune cu user si parola si pe laptop.

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Sunt putin in ceata. Te referi sa configurezi router-ul sau creezi conexiune gen dial-up?