| BogdanBUGHYi a întrebat:

Am urmatoarele specificatii la PC : procesor AMD athlon II x2 250 3.00 ghz, 6 gb ram ddr3, placa video vtx radeon hd6570 2gb ddr3. In jocuri gen battlefield 4, deci joc care are anumite cerinte, scot 25-30 fps...As vrea sa stiu daca ar fi mai bine sa imi iau un procesor sau o placa video.Ce m-ar mai interesa ar fi cum sa fac un overclock la procesor din bios, daca ma poate ajuta cineva ii dau fundahappy

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ai uitat un detaliu esential: la ce rezolutie joci? In alta ordine de idei, pentru joace gen BF 4 unde chiar conteaza daca ai quad vs dual core, ar trebui sa ai un quad core macar si o placa video decenta (de la GTX 650/HD 7790 in sus).

| CrazyJok3r a răspuns:

Procesor daca iti iei athlon 2 x4 760k peste 3.00 ghz ar fi bine sau o placa video radeon hd7750 1gb gddr5