| YoChriss a întrebat:

Am vrut sa joc Minecraft cu un prieten intr-o lume LAN si nu a mers, m-am uitat la mai multe tutoriale pe Youtube fara sa rezolv ceva. Eram pe aceeasi versiune (1.8.7). Cand se conecta la server ii aparea o eroare cu "no further information". Amandoi eram conectati la acelasi router, eu pe pc iar el pe laptop. Am mai jucat mai demult si a mers, dar nu imi amintesc cum facusem... Cine ma ajuta primeste FUNDA! Multumesc!

2 răspunsuri:
| S8N a răspuns:

Ca sa iti mearga LAN-ul trebuie sa aveti amandoi Minecraft Premium/Cumparat, nu merge cu cracked.

| YoChriss explică (pentru S8N):

Amandoi avem premium, am uitat sa spun asta.