| Emojimasterul a întrebat:

As dori sa sa imi cumpar un ps4, dar am auzit ca Sony se pregateste sa lanseze ps5, merita sa imi cumpar un ps4 acum?
Daca mi-l cumpar si dupa se va lansa ps5, ma voi mai putea folosi de ps4? Adica vor mai aparea jocuri pentru el, voi mai putea cumpara jocuri pentru el, voi mai avea ce juca?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Vor mai aparea 1 an sau 2 dupa dar apoi se raresc. Eu sincer as sta pana in decembrie. Daca nu te atrage ps5 modelul vechi o sa fie mai ieftin.

| Emojimasterul explică (pentru Wr3nch):

Ma gandesc ca ps5 va fi mai scump la lansare, putine jocuri si scumpe. Am mai inteles ca jocurile pe disc pentru ps4 nu vor funcționa pe ps5, doar cele din store iar eu nu dețin un cont care sa aiba jocuri cumpărate pe ps4

| Anonimulantisocial17 a răspuns:

Mai bine așteaptă Ps 5 chiar daca va fi mai scump atunci sigur va scădea prețul la PS4 dar eu sincer as lua ps5 fiind că e mai performant și poate duce jocurile ce vor apărea de acum multi ani înainte iar cine știe până când se vor mai lansa jocuri pentru ps4