| alexandru11 a întrebat:

As dori sa setez monitorul meu la o frecventa de 100Hz-120Hz si as vrea sa stiu daca suporta aceasta rezolutie si daca nu se intampla ceva cu el sa pice etc. Marca monitor LG Flatron L1918S care ma ajuta si ma lamureste funda.

http://www.emag.ro/monitor-lcd-lg-19-l1918s-sn/pd/es5tmb bbm/

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra aici: Control Panel\\Display\Screen Resolution. Apoi apasa pe Advanced Settings si apoi List all mode. Uita-te cat Hertzi este maximum. Numai atata poti seta. Daca dai mai mult (exista si asemenea posibilitate dar nu ti-o spun) poti arde monitorul. Eu am patit-o.