| M3zzLyxD a întrebat:

as vrea sa fac un servar de metin2 pentru mine si cativa prieteni pe ip ( am ip static) daca ma puteti ajuta cu un tutorial sau se ofera careva sa mi-l faca va multumesc

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Nimeni nu o sa te ajute.
2 Tutoriale le gasesti si pe youtube.
3 Ai nevoie si de programe ca altfel nu poti sa faci un server de Metin2:
Virtualbox
Server files
Clientul
Filezila
Navicat
Xampp
Homapage
Portmap.

4 Si dupa ce ai programele astea trebuie sa setez si sa iti faci propriul server.

5 Tutorial iti dau un link.
http://www.youtube.com/watch?v=gq0sk-5b8fk
Este partea 1, 2.
Partea 2.
http://www.youtube.com/watch?v=pPflLwLRn6Y

| M3zzLyxD explică (pentru Mihail2020):

Man uite id meu de mess ca trebuie sa te mai intreb cate cv
daca vrei : ro_metin45@yahoo.com

| M3zzLyxD explică (pentru Mihail2020):

Moartea911 dar nu trebuie si instal servar sau?

| Mihail2020 a răspuns (pentru M3zzLyxD):

1 Acele programe sunt instalate ok.
2 Din acele programe tu iti faci servarul.
3 Tot ce faci este dupa aceea sa setezi sa modifici ca sa iti faci servarul.
4 Acele programe de mai sus sunt bazele iar daca le ai iti faci servarul.
5 Ai acele programe le combini intre ele si iti faci servarul faci o conexiune.
Eu am ziso intr-o forma logica.

Dar nu trebuie si instal servar sau?
Servarul este (Virtualbox masina virtuala care porneste servarul, Server files este Servarul in de la denumire iti dai seama).
Celalate programe au anumite scopuri care ajuta la servar.
Servarul are un terminal la sfarsit [ fisier.vdi ] acela este servarul are ca-m 16Gb-50Gb acel server.

4 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Man uite id meu de mess ca trebuie sa te mai intreb cate cv
daca vrei : ro_metin45@yahoo.com
Te-am adaugat dar tu nu ai dat accept asteai partea a Doua?