| Nita_Mihai_1975 a întrebat:

as vrea sa imi cumpar un calculator gaming dar nu stiu daca cerintele acestea sunt bune pentru majoritatea jocurilor de gama medie-mare. Cerintele calculatorului care vreau sa il cumpar sunt:

Unitate: -Myria manager v19 sistem "gaming".
Procesor: -Intel pentium 2 nuclee 3ghz.
Memorie ram: -3gb ram ddram3.
HDD: -600gb.
Placa video: -Nvidia de 2gb.
Motherbase: -Asus de ultima generatie,dvi,vga, etc.
Sursa: -500w

Astept un raspuns!

Răspuns Câştigător
| KLiNK a răspuns:

Jocuri medii ai putea sa joci. Dar nici ultimele titluri. Cum ar fi Witcher 3 sau GTA V. Poate le vei putea juca pe low-medium.

| Nita_Mihai_1975 explică (pentru KLiNK):

OK...ms mult.....gta v oricum nu vreau sa joc asa ca nu prea ma intereseaza sa mearga jocu.Salut

5 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Vreau numele complet la tot

| Silion_Liviu-mihai_1995 a răspuns:

Jocurile care nu necesita multe cerinte le-ai putea juca.Dar nu merita, mai bine astepti, adica Pentium 2 in 2015? Stiu ca esti nerabdator dupa un PC nou dar nu te arunca, specificatiile sunt slabe, Myria nu ofera cea mai mare garantie... Mai bine asteapta si ia componentele separat cand o sa iti mai creasca bugetul

| Nita_Mihai_1975 explică (pentru Silion_Liviu-mihai_1995):

Ms pentru ajutor.

| Nita_Mihai_1975 explică (pentru Silion_Liviu-mihai_1995):

Inca o intrebare, daca mi-as lua calculatorul...ca nu am mai avut calculator de aprox 1 an...si am nevoie neaparat de el, daca mi las lua si as schimba niste piese care sunt mai slabute nu ar fi bine?