| xXL0w3DXx a întrebat:

as vrea sa imi cumpar un pc de gaming dar nici ceva prea tare doar cat sa mearga jocurilea astea mai nou
bugetul este intre 2000-3000, direct facut? sau pe piese, sper sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Pe piese, evident, iti recomand aceste piesetonguerocesor i5 skylake 6600k 3. 5ghz, Placa video GTX 960/GTX 950, 8GB RAM, la placa de baza nu prea ma pricep, intreaba si tu un specialist stiu doar ca trebuie sa fie pe acelasi socket cu procesorul, Bafta!

| xXL0w3DXx explică (pentru AnoNymOuSS11):

Care ar fi mai bun gtx 950 ma gandeam eu un strix dar si 960 e bun, sti tu care ar merita mai bine?

1 răspuns: