| Alessia01 a întrebat:

As vrea si eu niste statusuri... fara prostii..Sa fie de viata, de prietenie, amuzante sau de indiferenta. Funda! Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| SuPrΔDozΔ a răspuns:

Aiurea ma mint ca nu-mi pasa, aiurea spun ca nu conteaza, aiurea ma prefac ca sunt bine... ce greu e sa inving cand lupt cu mine

Se pare ca plictiseala este una din marile descoperiri ale timpului nostru.

Alături de tine am găsit fericirea, mi-ai readus zâmbetul pe buze şi mi-ai încălzit privirea

Cine iubeste cu adevarat nu uita niciodata

Iubirea-i un inger ce urca spre abis, stelele rasar si totu-i de vis. Privesc infinitul, sufletu-i plin, plin de lumina, focar auriu. Stelele cad, formand un covor, covor al pasiunii, covor plin de dor. Dor de lumina, un dor amagitor, un dor obisnuit al unui muritor!

Dragostea este un joc ciudat: sau amandoi castiga sau amandoi pierd.

Chiar atunci când uiţi o persoană, aceasta se întoarce

Tragedia vietii nu este ca se termina atat de repede, ci ca asteptam atat de mult sa o incepem

O să urc, o să cad, o să pic, mă ridic!

Cand eram mic voiam sa fiu Dumnezeu, dar nu realizam cat de greu e sa iubesti si sa fii intotdeauna singur. Ionut Caragea

Deși cresc... uneori îmi dau seama că în mine se află tot un suflet de copil pe care nimeni nu mi-l poate lua.

3 răspunsuri:
| jacobtim44 a răspuns:

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
Exista doua cuvin...
VEZI MAI MULTE PE http://pedanny.blogspot.ro/

| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute