| Alessia01 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri (fara prostii) dar sa fie amuzante, de viata, indiferenta, de prietenie...dar as vrea si cateva in engleza! Funda la cele mai multe si frumoase! :*

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

„Învinge durerea, razi cât se poate, căci tot la zi ajunge şi cea mai lungă noapte..."
"Dacă lupţi poţi să pierzi, dacă nu lupţi ai pierdut deja."
"Succesul se ascunde în ambiţia de a nu renunţă."
„Crede că poţi şi vei fi deja la jumătatea drumului."
„Nici o dată nu tăia ceva care se poate deznodă."
"Nici o dată nu renunţă la un vis care poate deveni realitate."
"Mulţumeşte-te cu ce ai! Sunt sigur alte persoane care ar da orice să trăiască viaţă de care ai tu parte."
"Felul în care dăm valorează mai mult decât ceea ce dăm."
"Ai du? mani? Bravo! Înseamnă că ai făcut ceva, cândva, în viaţă."
"Cei ce nu cred în vise, nu silevor atinge niciodată"
"Cine nu respectă viaţă nu o merită."
"Fie găsim o cale, fie ne facem una."
„Dacă nu ştii încotro te duci, orice drum ai lua te va duce acolo."
„Când viaţă îşi impune limite, depăşeşte-le!"
"Este greu, dar nu imposibil, să îţi îndeplineşti visul."

5 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Viața trece, anii se duc, n-am trăit degeaba, am cont de facebook.

| Alessia01 explică (pentru LoveSleep):

Asta chiar e amuzanta!

| Anaalex520 a răspuns:

♥Mi-e dor sa visez in doi
♥Zambetu meu e iar colorat! Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat -.-"
♥Si cu toate ca a pus punct. spunand ca s-a terminat. sufletul ei iti va sopti in gand: Nu am uitat!
♥" Tu? Miee?! N-ai ce sa-mi dai. De unde dracu inima? Ca n-aii! 0_o
♥Acum cauti melodii sa-ti aminteasca de noi.
Iti pare rau. si mie. Dar nu te vreau inapoi. ***
♥Shhi nu mai regret nimic din ceea ce odata demult m-a facut sa zambesc! Shhi chiar iti multumesc. Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc! ♥♥♥
♥Hai alege. pe care o vrei? Fata care te iube$hte sau tharfa de doi lei?
♥Eu nu am prea multe. dar cate le am le merit.
gandeste-te la mine nu la cartea mea de credit!
♥Ma vrei inapoi? Eu nu, Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut
♥Ai crezut ca faci ce vrei
Dar ai scazut in ochii mei
Daca te purtai discret
Te consideram destept...
♥Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •
♥Uita`te`n ochii` mei, spune`mi cata ura vezi in ei?

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| Madalin01 a răspuns:

I guess always isn't forever after all.