| ErickEmil a întrebat:

azi am o intrebare usoara. Unde pot juca DotA cu altii care se pricep, adica sa faca strategii, sa stie ce inseamna semy-carry,ganker,etc.; sa comunice (nu sa injure, ca de ex pe Garena, unde joc eu), sa fie cat de cat oameni de treaba. Nu trebuie sa fie neaparat de profesionisti caci nici eu nu sunt unul, dar mie imi place sa ma joc asa, inteligent(nu ca majoritatea iau repede Barathum, Mortered, Traxex ca sa fie "smecheri") mie imi place sa aleg eroi care sa depinda de situatie. gen "nevoie de ranged stun", ma gandesc sa iau Leoric (daca e nevoie si de tank) sau Alleria (cu un stun foarte bun daca stii sa-l dai), va rog sa-mi raspundeti la intrebare... NU TREBUIE SA CITITI TOT, DOAR PUTETI SA-MI RASPUNDETI LA INTREBAREA CARE E AM PUS-O LA INCEPUT!

5 răspunsuri:
| MihaiGe a răspuns:

Poti juca Dota in PGL (Profesional gamers league) dar trebuie sa dai o cerere si un test ca sa intri acolo.Nu este asa usor.
BAFTA!

| ErickEmil explică (pentru MihaiGe):

Mda, nu vreau sa joc cu profesionisti, vreau doar sa joc cu oameni care stiu lucrurile de baza, nu care se joaca zici ca s-ar juca Metin2 straight face. In pgl sigur nu am ce cauta pentru ca nu stunt atat de bun, dar ma pricep, si bravo pentru campionul zilei frate big grin

| LyonSsS a răspuns:

Din pacate, in afara de Gplay si Garena nu mai stiu unde te poti juca astfel de dota. Si mie imi place dota foarte mult si ma joc pe garena. Dar am niste prieteni si ne adunam toti la cineva cand jucam. Eu joc foarte des cu inteligente gen rubick, enigma, si cel de seamana cu Lupu ( dar de Intel), cu eri d strenght joc cu Centaur, Panda, SK, Earth si Centaur Warchief si din cand in cand cu Bara pentru fun big grin, si agi aleg elicopteru dess, slurk, vange si din cand in cand phantom. Poti observa ca 80% dintre eroii alesi de mine sunt pentru support. Cauta-ma pe Garena cu user LyonSsS!

| ErickEmil explică (pentru LyonSsS):

Frate ti-am trimis o cerere de prietenie, astept sa o accepti, eu sunt Zizi_Erick! Deabea astept sa facem un meci. daca vrei, dar in echipa, ca imi pari de treaba, si cred ca ne putem intelege big grin

| Cucuteanu_Catalin_1989 a răspuns:

Incearca si pe gameranger dar sunt si multi noobi acolo