| Gabrielvitza04 a întrebat:

Azi mi-am bagat modul shader in minecraft.Am downloadat modu Shader mod core loader l-am pus in folderu mods dupa am intrat in minecraft mi s-a creat un folder shaderpacks si acolo am pus shaderu RudoPlay am intart la minecraft la optiuni am dat la shader mi-a aratat shaderu RudoPlay l-am selectat si dupa aia cand vreau sa intru pe vreo mapa de pe single player s-au pe vreun server mi se blocheaza.

Daca stie cineva va rog ajutati-ma!

7 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Se blocheaza pentru ca nu ai pc suficient de puternic pentru shader.

| Gabrielvitza04 explică (pentru TechGuyTpu):

Pai fii atent am 2 gb pe ram procesoru dual core de 2, 0 GHz si placa video Intel(R) Q965 Express Chipset Family

| TechGuyTpu a răspuns (pentru Gabrielvitza04):

Cum sa mearga, ai placa integrata si procesor slab

| Gabrielvitza04 explică (pentru TechGuyTpu):

Cum adica integrata?

| TechGuyTpu a răspuns (pentru Gabrielvitza04):

Placile integrate sunt placile care sunt in placa de baza(de aici vine si cuvantul integrat) si care sunt foarte slabe.

| Gabrielvitza04 explică (pentru TechGuyTpu):

Deci imi trebuie o placa mai buna

| TechGuyTpu a răspuns (pentru Gabrielvitza04):

Nu iti trebuie o placa mai buna, iti trebuie una, ca tu nu ai.