| Weyland a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/710100/

Total: 2.896, 05 RON

M-am gândit şi la scalabilitate (în caz că mai vrei să adaugi o placă video sau un HDD, sau vrei să-ţi faci un upgrade la procesor sau RAM).

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 sau 3.

| Weyland a răspuns:

Ţi-aş recomanda să nu achiziţionezi un PC "gata făcut", pentru că de cele mai multe ori magazinele îndeasă componente în el incompatibile doar pentru a ieşi mai ieftin (pe care tot îl vând la preţ supradimensionat).

Dacă doreşti, îţi pot face o listă de hardware în aceeaşi gamă de preţ, cu specificaţii mai bune.

| razvyaga explică (pentru Weyland):

Da. Poti face o lista. Dar sa nu depaseasca 28000 lei.

| Gabi05 a răspuns (pentru razvyaga):

Hai ca iti fac eu unul sanatos, si fara sa depaseasca.

Te superi daca fac la un magazin unde sunt componente mai ieftine?

Spune te rog rezolutia monitorului tau.Pentru a nu fi limitat.

Wayland nu a pus sursa si a depasit.

Recomand
octa core amd
gtx760 egala cu hd7950
4gb ram suficienti pentru 2 ani
sursa modulara si puternica.
carcasa ventilata
hdd 500gb, in caz ca nu iti ajunge iti mai cumperi pe parcurs.

http://www.mediadot.ro/wishlist/32928/

Se va descurca excelent si pe hd redy si pe full hd

| razvyaga explică (pentru Gabi05):

Nu am nevoie de HDD ca am luat eu 1 in primavara si ce sa fac cu 4GB RAM?

| razvyaga explică (pentru Weyland):

Poti pune o sursa in locul HDD ca eu am unul din primavara.

| Gabi05 a răspuns (pentru razvyaga):

Stau putin sa inteleg.
Ai hdd din primavara.
4gb sunt suficienti pentru inca 2 ani.Niciun joc nu foloseste 4gb 100% usuage.Dar daca vrei iti mai pun ram, desi puteam face ceva mai performant daca scoateam hdd-ul.

Uite asa si vezi daca iti place
fx8320
gtx760
8gb ram
cooler pentru procesor, pentru ca cel care vine cu cpu-ul e foarte galagios.
sursa modulara si puternica, mai ales ca sistemul nu consuma 350W, chiar mai putin
carcasa spatioasa, si ventilata, best buy pentru pretul ei

http://www.mediadot.ro/wishlist/32951/

Daca nu iti place ceva zi-mi, si modific

| Weyland a răspuns (pentru razvyaga):

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/710100/

Total: 2.896, 05 RON

M-am gândit şi la scalabilitate (în caz că mai vrei să adaugi o placă video sau un HDD, sau vrei să-ţi faci un upgrade la procesor sau RAM).

| Nicolae9989 a răspuns:

Salut.parerea mea 3