| OtravaDulce a întrebat:

Caut pe cineva care joaca darkorbit?

lasati un mesaj, sunt cam nou pe joc sa as vrea sa ii invat toate secretele?

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Nu mai joc Dark Orbit (intru doar pentru bonus), dar uite niște sfaturi:
- Fă misiunile.
- Îmbunătățește Sky Lab: produ și vinde Promerium fiindcă valorează mult. Nava BigBoy are spațiu de stocare mare, iar dacă umpli magazia de Promerium (cam 2 ore durează transportul) câștigi 500.000 de credite. Atenție: să ai mai evoluate colectoarele de bază și modurile decât celelalte fiindcă vei avea probleme. Adică cam așa ceva să fie: modurile de bază, de stocare și solar să aibă cel mai mare nivel (eu am 9). Următoarele nivele pot fi de Prometid și Duranium (lv. 8), apoi de Promerium (lv 7), apoi Sempron.
- Intră și ia bonusul zilnic mereu. Eu așa mi-am luat LF-3-uri, iar de la licitație un Goliath (am strâns credite de la SkyLab).
- Ca să crești mai rapid e bine să mergi în grup cu prieteni (de joc), dacă ești și într-un clan e și mai bine.

| OtravaDulce explică (pentru SonicAndrei):

Eu am inceput sa joc pe europa globala 7, de cateva zile... am reusit pana acuma sa cumpar un goliath (doar din bani de misiuni), am ajuns la nivel 8, am 3 LF-3.
Cuma ce ii recomanzi ca sa fac cu restul de bani care ii strang din misiuni sa-i bag in SkyLab?
Si inca ceva dupa ce mi-am cumparat Goliath la urmatoare licitatie am bagat pentru un design de Goliath si acuma nu stiu cum sa ii pun design pe Goliath?

| SonicAndrei a răspuns (pentru OtravaDulce):

Din SkyLab poți face foarte mulți bani, dar te ajută și în luptă. Poți trimite Promerium ca să-l vinzi (câte 1500 la 2 ore) și Sempron ca să îmbunătățești scutul/armele (parcă...) de la „Rafinare".
Design-ul îl găsești în Hangar, la Echipament, chiar deasupra la P.E.T. e butonul unde-l selectezi.

4 răspunsuri:
| Alexandru_Adrian_1980 a răspuns:

Cera mai buna nava pentru batali este ce de 300. 000U dar trebui echipate cu lasere lf 4 si avansate scuturi evoluate motoare evoluate o conviguratie de bataie alta de fuga la cipiuri ai grija ce alegi! si sa nu ai virusi pe pc ca ramai fara nava

| Cornel_Claudiu_1994 a răspuns:

Http://darkorbit.bigpoint.com/? aid=1689&invID=xbebgdahabfxbahgfdafbxfegiggfdxbefxbgijxbab&force_instance=145&lang=de_DE