| Andrei3333 a întrebat:

Caut un om care sa ma ajute cu hostarea unui server de cs (eventual accept si de metin happy )! Adica sa puna o anumita suma de bani, iar eu ma ocup de configuratie (ma pricep bine, credeti'ma happy ). Am eu deja un forum, deci daca reusesc sa deschid un sv, ma ocup sa'i cumpar un domeniu happy. Dar pana atunci doresc sa hostez un server... Rog seriozitate, fara tepari! Cei care doresc sa adauge pe mess Y! M andrei_p01 sau sa lase mesaj aici! Multumesc!

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Achit eu tot, daca tu imi zici cum aduce asa ceva bani cit sa isi acopere investitia.

| Andrei3333 explică (pentru KodrutZ):

Pai, daca avem un server populat de cs (ma voi ocupa eu de populare si configurare happy ), o sa castigam niste bani din vip`uri, dar donatiile vor fi impartite astfel :
Prima data vom strange bani pentru host pe a doua luna
A doua oara, daca se vor strange peste 12 E, cat costa hostul, vor intra direct la tine happy Deci am nevoie sa imi dai 12 E ca sa avem un server calumea... Si nu doar acest server il vom avea happy Am de gand sa imi deschid o comunitate intreaga, cu forum, metin2, site la metin2, servere CS, la cererea oamenilor sv de minecraft, daca o sa am bani si server de samp happy
Daca doresti, adaugi id'ul andrei_p01, te rog happy Multumesc

| KodrutZ a răspuns (pentru Andrei3333):

Ehem, "daca vom stringe peste 12 E"? Pai eu banii astia ii fac in maxim o ora jumate' daca e sa muncesc ceva practic, fara sa imi bat capul cu toti butii pe un server de joc expirat. Plus de asta, stii ca iti trebuie licenta pentru jocul respectiv pe partea de server, nu? Ce host de gameserver decent gasesti tu cu doar 12 EUR?

| Andrei3333 explică (pentru KodrutZ):

rolling on the floor)) Man daca nu ai habar despre cs... Imi pare rau, dar nu te baga...
Pe CS nu trebuie NICIO licenta! Am mai avut server, dar din motivele mele nu am mai platit hostul. Acum doresc sa imi fac iar server, dar de data asta in comunitatea mea. Platesc doar 12 E si am sereverul deschis, apoi ma ocup de domeniu, mai trebuie sa schimb ceva la ip, niste chestii... Si gata, ma pot conecta la server... Nu trebuie alta licenta sau alte tampenii!

| KodrutZ a răspuns (pentru Andrei3333):

Mdah, licenta e optionala, dar ca sa rulezi un server decent trebuie hosting de pe la 50 de parai in sus, la 12 probabil ca iei un partajat care se misca vai de el. In fine, pentru bani de biscuiti nu imi bat capul, am durerile mele de care trebuie' sa am grija in online...

| Andrei3333 explică (pentru KodrutZ):

Mane, pe jocul Counter-Strike gazduirea serverelor nu este atat de scumpa. Daca achit un server cu 20 sloturi si are 1000 FPS merge foarte bine. Dar si cu 700 fps merge in mod convenabil, iar o firma imi ofera server cu 32 sloturi si 700 FPS pentru 6 Euro (am descoperit aceasta firma ieri).

| alexu32 a răspuns (pentru KodrutZ):

Sall da-mi add adidas.alex29@yahoo.com vreau sa vb cv k tine

| Andrei3333 explică:

Pai, daca avem un server populat de cs (ma voi ocupa eu de populare si configurare happy ), o sa castigam niste bani din vip`uri, dar donatiile vor fi impartite astfel :
Prima data vom strange bani pentru host pe a doua luna
A doua oara, daca se vor strange peste 12 E, cat costa hostul, vor intra direct la tine happy Deci am nevoie sa imi dai 12 E ca sa avem un server calumea... Si nu doar acest server il vom avea happy Am de gand sa imi deschid o comunitate intreaga, cu forum, metin2, site la metin2, servere CS, la cererea oamenilor sv de minecraft, daca o sa am bani si server de samp happy
Daca doresti, adaugi id'ul andrei_p01, te rog happy Multumesc postat la 22 Februarie