| Anndreass a întrebat:

ce este un cfg de cs? de unde il descarc? cum il instalez? cum il activez? este ca un fel de cod poti primi destroy pentru el? cine ma ajuta are funda!

4 răspunsuri:
| razvan1305 a răspuns:

Un cfg este configuratia din cs (sa mergi inainte pe w inapoi pe s si altele) pe langa, profesionistii adauga si anumite setari care incep cu cl_ (da in consola scrie cl_ si o sa iti apara o gramada de setari) e, alea pot lua alte valori daca tu vrei asa. De exemplu daca vrei sa nu se mareasca tinta cand mergi scrii cl_adjustcrosshair 0, si sunt tot felul de astfel de setari care sunt introduse in cfg. Tu scrii toate setarile astea intr-un notepad pe care il pui in folderul cstrike. Sa zicem ca il numesti xxx.cfg, cand intri in cs ca sa il activeszi scrii in consola exec xxx.cfg. Daca cfgul este curat atunci nu sunt probleme dar sunt codati care baga si no recoil in cfg (toate gloantele sa se duca in acelasi loc) si asta e interzis. sper ca team lamurit. funda"?

| bbbbbsteam a răspuns:

Cfg = config.pai ai setarile de baza in el + niste aliasuri.iti recomand sa joci use default.adica fara cfg happy.ca dupa aia o sa-ti para rau! si ia-ti steam daca vrei sa te apuci serios de jocsad.bafta...si nu primesti destroy pentru cfg.doar daca contine aim in el.
si de ex.downloadezi un cfg de pe google
il pui in counter-strike/cstrik
deschizi consola cand esti in cs. si scrii exec "numecfg".cfg

| profesional33 a răspuns:

Un cfg este un Config..care te ajuta sa tragi, sa dau hs-uri mai bne..si nu prea sare tinta, poti sa-l descarci dupa "Google"- Downlaod cfg. Il bagi in cstrike, il lasi acolo, intri in Counter-Strike, deschideti consola, si scrieti " exec numele-cfg`ului.cfg. In caz de primesti un Destroy, intrati in cs iar, si bagati un cfg, oarecare.winking Sper ca v-am fost de folos! big grin Mai multe detalii add: alex_2008176.

| Florin_Spiridon_1996 a răspuns:

Salut...eu cand bag ex: esec qwe.cfg imi scrie dedesubt couldn't exec qwe.cfg? ce trebuie sa fac...si m`ai trebuie sa sterg config cand bagi un cfg?