| eduardo122 a întrebat:

cei care se pricep la calculatoare sa raspunda va rog!
Am si eu o problema, am instalat windowsul de curand si tot incerc sa dau de AMD Catalyst Control in bara, iconita aceea, eu am placa video amd radeon si din aceasta cauza vreau acel program care de obicei il ai jos in bara, in dreapta... Am mai avut aceasta problema si am facut update-uriile la windows si a mers. dar am facut si acum si in zadar. Cand ma joc nu mi se vede full screen doar daca dau rezolutia la maxim. si mie nu imi merg bine toate jocuriile la rezolutie maxima si vreau sa rezolv aceasta chestie cu full screen, mi se vad 2 dungi negre in stanga si in dreapta.Dau funda, va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate ca nu sunt instalate toate driverele. Mai uita-te si pe aici: http://www.amd.com/en-gb/innovations/software-technologies/catalyst. Instaleaza "Adobe Flash Player" si apoi "Ma Config": http://www.ma-config.com/en
Apasa pe Start detection/Agent installation/Automatic Installation/. Va apare sa download-ezi fisierul MaConfig_Win.exe. Il download-ezi si apoi il instalezi. In acesta perioada nu inchizi pagina de internet. Dupa instalare dai iarasi "Start detection" si te uiti apoi in "My Drivers". Acolo vei vedea 3 categorii de drivere: verzi, cenusii si galbene. Cele galbene sunt neinstalate. Le instalezi. Cele verzi sunt mai noi. Daca vrei le instalezi, daca nu, nu. Cele gri nu le gaseste. Mai rar se intampla asta. Succes!

| eduardo122 explică (pentru Salontanul):

Mersi frumos, o sa incerc

| Salontanul a răspuns (pentru eduardo122):

Multumesc si eu!

| eduardo122 explică (pentru Salontanul):

Cred ca este si de la update-urile de la windows. adica are trebui sa le fac pe toate cele importante si dupa sa vad. asa am facut si cu laptopul vechi si mi a mers...

| Salontanul a răspuns (pentru eduardo122):

Daca ai Windows legal poti sa faci update. Exista un update care-ti verifica Windowsul si ti-l blocheaza daca-l ai fara licenta. Exista un KB care-l blocheaza dar nu-mi amintesc numarul. Cred ca este KB 3036493.

| eduardo122 explică (pentru Salontanul):

Pf. nasol nu stiam, mersi happy

| Salontanul a răspuns (pentru eduardo122):

Cu placere. Celelate le poti face. Trebuie sa ai mare grija.