| anonim_4396 a întrebat:

Cerintele jocului gta 5 sunt astea:
Cerinte de sistem minime: GTA V (Grand theft Auto V) (PC)

OS: Windows XP SP3, Windows Vista SP1 sau Windows 7 SP1
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.6 Ghz sau echivalent
Memorie RAM: 2 GB
Placa video: 512MB, ex. NVIDIA 7900 sau 512MB ATI X1900
Spatiu pe disc: 30 – 40 GB
Cerinte de sistem recomandate: GTA V (Grand theft Auto V) (PC)

OS: Widows 7 SP1 sau Windows 8
CPU: Intel Core 2 Quad 3. 66GHz sau AMD echivalent
Memorie RAM: 4 GB
Placa video: NVIDIA GTX 480 sau similar ATI
Spatiu pe disc: 40 GB

Cerintele pc meu sunt astea:

procesor Intel pentiun g3420 3,20GHZ/3,20GHZ
placa video msi nVIDIA geforce gt630 2gb ddr 3 128 bity
8 gb ram
windows 7 X64
hard disk 1000gb+ssd Kingston 60 gb

Aici vam dat cerintele jocului gta 5 si cerintele pc meu ce ziceti pc meu imi suporta jocul gta 5?

Dau FUNDA pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Da o sa-ti mearga GTA V deoarece nu este un joc foarte pretentios. Ca sa-l poti juca pe rezolutie mica, de 2gb ram, un procesor dual-core peste 2. 4ghz ( generatie mai noua ) si o placa video decenta. Tu indeplinesti toate criteriile jocului, asa ca nu te ingrijora, iti va merge perfect.
Bft! happy

| catalin542000 a răspuns (pentru Jipa95):

Salut Jipa95 mersi de raspuns sunt fericit ca o sa mearga PERFECT dar totusi am cateva confuzii ca am mai pus intrebari de astea si pe alte site-uri si spunea ca nu am nicio sansa si ca sa zic mersi daca o sa mearga la low cu rezolutie mica si sunt cam confuz ca citesc 2 raspunsuri total diferite nu stiu ce sa zic speram sa fie cum ai zis man ori si cum mersi de raspuns FUNDA iti este acordata.

1 răspuns: