| Vasaliut_Raul_1990 a întrebat:

cine imi spune si mie de ce mi se restarteaza pc-ul cand vreau sa deschid un joc gen metin2 ro. Alte metine gen hammer etc imi merg, doar unele metine ca si ro etc nu imi merg. care e problema?

Răspuns Câştigător
| мямιѕтєяισѕ a răspuns:

Sunt doua variante posibilie: ori ai tu placa de baza prea mica adica calculatoru prea slab ori are jocul virusi

| Vasaliut_Raul_1990 explică (pentru мямιѕтєяισѕ):

Pai pc-ul meu nu e de aur. mie mi se pare ca e de la windows. e camd vechi sp de la xp... e asta ori windowsu ori placa grafica

| Cernat30 a răspuns (pentru Vasaliut_Raul_1990):

Prietene citeste ceea ce ti-am scris eu.
Este imposibil sa-ti mearga un metin iar celalalt sa nu-ti mearga!
Trebuie sa fie prea Pr0st sa crezi ca are cv placa video ori windowsul.
Nu te mai lua dupa coopii ce nu-s tiu si scriu pentru foamete de psoturi.
Totul este de la Netframework, daca vre-i sa ma asculti si sa-mi urmezi sfatul bafta la joc daca nu, iate dupa astia si sparge pc-ul.happySucces baiete!

5 răspunsuri:
| ஜÐαɾκPαɳteɾஜ a răspuns:

Poate nu merge jocul la pc-ul tauwinking Si mie mi se intampla asa. Daca vrei sa il duci la reparatie nu cred ca rezolva NIMIC. E de la joc. Pur si simplu nu merge la pc-ul pe care il ai big grin

| Cernat30 a răspuns:

Probleme sunt mult!
1.Cea maid es intalnita problema este NetFramework, fiecare metin ruleaza cu o anumita viteza de ddownload si FPs u daca vrei sa joci orice metin >Downlodeaza-ti fiecare NetFrameork SP(Servici PAck) adica de la 1-4, 5
2. Daca ai folosit vreun hack pe metinul respectiv, atunci cand sa efectuant Mentenanta( de obicei la 1 saptamana sau 2 in fiecare miercuri) sa uplodat File Hackskiledu-ul si blocheaza conturile ce au folosit hakul.
Asta ar fi cam tot! deci sigur este de la NetFramework succes! FUNDAbig grin

| MoldovanuSergiu a răspuns:

S-ar putea sa fie de la pc, cum ca ai avea niste virusii incearca ca dupa ce deschizi PC sa-l lasi putin asa sa se,, odihneasca'' daca ti-am fost de folos funda plz