| cristi1000 a întrebat:

Salut TPU
Daca as avea urmatorul calculator:
4gb ram ddr3
procesor Intel core i3 3gHz
SI PLACA video gt520 1 gb
Mi-ar merge gta 4 si mafia 2 decent?(adica la medium settings)
si cat fps as avea
nu bag in seama raspunsurile cu cerintele de sistem
Funda

Răspuns Câştigător
| 26andrei26 a răspuns:

Cred ca s-ar putea sa-ti mearga decent dar sa stii ca procesorul Intel core i3 3gHz este cam slabut daca iti iei un pc incearca sa il iei cu un procesor de i5...i3 este mai vechi deci nu mai conteaza ca e de 3GHz nu aduce multe performante, deci te sfatuiesc sa cauti pc cu un procesor i5 sau mai mare si sa fie amd nu Intel core.acum depinde si de ce bani dispui.

| cristi1000 explică (pentru 26andrei26):

Si inca ceva:
Ce directX mi-as putea instala pe pc?
9, 10,11?

| 26andrei26 a răspuns (pentru cristi1000):

Nu conteaza directX pentru ca atata cat cat il ai pe 9 daca vreun joc iti cere 10 sau 11 o sa til instalez atunci parerea mea ca functioneaza bine cu directX9... oricum nu conteaza mult directX-ul pe care il ai