| xStefanXxX a întrebat:

Dau funda si folositor daca imi spuneti la League of legends cel mai bun build de Teemo pentru 1vs1.Cel mai rapid si folositor raspuns ia recompensa

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Teemo merge bine Hybrid, adica jumate AP jumate AD. Daca ai rune, pune de AP si Mana Regen, te ajuta mult in early game. Incepi in early game cu un boost de AP, Amplifying Tome, Malady si iti iei bootii de Magic Penetration (Sorcerers Shoes)
In mid game continui cu Nashor, Giant Belt, Needless Large Rod, Rylai's > Rabadon. In late game deja ramane la alegerea ta ce mai pui pe el, eu as lua Zhonyas-ul.
Oricum, depinde mult si adversarul, daca spui ca e 1v1, oricum ideea de baza e ca Teemo merge bine hybrid, daca ai AP si pui ciupercile in locuri strategice faci kill-uri la greu fara ca macar sa fii in lupta directa. happy
Oricum, ce am scris eu aici e cum imi placea mie sa il joc, depinde si cum iti place tie. Build-ul il mai variezi in functie de team-ul tau, al lor, de scor, etc.
Bafta, enjoy.