| Robert2090 a întrebat:

de ce am lag in Assassin`s Creed 3, am urmatorul pc:

Amd dual core 5400B 2x 2. 8GHz
4Gb ram
r7 260 msi 1Gb (ultimul driver instalat)
Windows 7 64 bit

Răspuns Câştigător
| alexboss2020 a răspuns:

Asa sa faci, aia poate jucau pe rezoluti mai mici, si eu joc gta v pe high dar cu AMD A8 6600K 4.2 ghz, placa video r7 360, nu prea ii cred pe aia care posteaza pe yt. Iati un i3 schimati placa de baza si ia-ti 8 gb ram dar ia-ti rami cu ddr4 sau ddr5, nu iti lua cu ddr3!

4 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Procesorul e slab.De ez cred ca ti-ar merge pe setari maxime daca aveai un i3 sau un am fx6300, dar ai procesorul prea slab.

| alexboss2020 a răspuns:

Avand in vedere ca placa video nju este foarte performanta pentru gaming(mai deloc) iti recomand acest procesor, doar nu sunt nebun sa iti dau i5 cu placa aia video, nici i3, http://altex.ro/procesor-amd-a4-6320-ad6320okhlbox-3-8ghz-4ghz-1mb-fm2

| Robert2090 explică (pentru alexboss2020):

Am vazut pe Youtube jucau gta 5 pe high cu placa asta video, deci nu cred ca e chiar asa proasta, dar cu un procesor mai bun. Eu ma gandeam sa imi iau un i3, sa schimb placa de baza si sa imi iau 8 gb ram.

| Robert2090 explică (pentru alexboss2020):

Placa ta e cam la fel cu a mea decat ca are 2 gb vram
http://www.game-debate.com/....../index.php

| alexboss2020 a răspuns (pentru Robert2090):

Asa sa faci, aia poate jucau pe rezoluti mai mici, si eu joc gta v pe high dar cu AMD A8 6600K 4.2 ghz, placa video r7 360, nu prea ii cred pe aia care posteaza pe yt. Iati un i3 schimati placa de baza si ia-ti 8 gb ram dar ia-ti rami cu ddr4 sau ddr5, nu iti lua cu ddr3!