| Ciocusa a întrebat:

de ceva timp joc minecraft ( pe survival) si am si eu o intrebare : prima oara am minat pe la stratul 15 si nici macar un diamant, acum minez la stratul 10 si sper sa dau de diamante... In caz ca nu gasesc nici aici, voi unde ma sfatuiti sa minez pentru a gasi diamante si ce fel de mina sa fac? Acord FUNDA + VOT! Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Moryami a răspuns:

Diamante găseşti pe lângă bedrock nu la suprafaţă. ( bedrock e ultimul block înainte de a ''cădea'' de pe hartă.

| Ciocusa explică:

Eu intreb cam pe la ce strat sa minez, si ce fel de mina sa fac? Help!