| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
De ceva zile tot caut sa-mi upgradez pc-ul cu o placa video noua, mai exact un gtx 750 ti. Problema e ca nu mai gasesc nicaieri aceasta placa de noua, pe toate site-urile de cumparaturi zice ca stocul e epuizat. Poate ma ajuta cineva sa-mi trimita un site de unde pot sa comand placa asta de noua, avand inca in stoc placa de genul.

3 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Nu vei mai găsi GTX 750 TI, este mult prea veche. Nvidia nu o mai produce.
Această placă video este una care nu se încălzea prea tare dacă coolerul era bun (în special dacă funcționa ventilatorul). Poți cumpăra una SH liniștit, pe la 200-250 lei (modelul cu 2GB VRAM).

| leninsgradon a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Stiu de varianta de sh, dar eu cautam sa fie mai noua asa laughing
o sa incerc sa iau la mana a 2-a daca nu gasesc

| DoctorWh0 a răspuns:

Chiar era necesar link-ul grabify?