| andrei9834 a întrebat:

Salut TPUbig grine curand mi-am cumparat un Lenovo cu windows de operar 8 si eu cam sunt cu jocurile si am dat e Linux Mint si as vrea sa mi-l bag dar nu stiu daca merg jocurile pe el get NFS, GTA, CS, Crysis etc. Voi ce ziceti cam ce jocuri merge pe linux si spunetmi daca as face bine sa-mi bag linux. La cel mai bun raspuns voi da fundita garantat.Va multumesc

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu te obosii sa bagi linux special pentru jocuri. In prezent sunt foarte putine jocuri care ruleaza pe linux. Majoritatea lor sunt optimizate pentru windows.
Bft!