| AlexGTX2 a întrebat:

De curand mi-am descarcat de pe net DiRT 3 SKIDROW, l-am instalat si am vrut sa ma joc, dar antivirusul meu (ESET SMART SECURITY 6) zice ca fisierul skidrow.dll este un fel de virus.In fine, eu vreau sa setez antivirusul ca sa nu-l mai scaneze cand ma joc si sa'l stearga.Cum pot face asta?

Răspuns Câştigător
| JohnnyWylde a răspuns:

Antivirusurile detecteaza de multe ori crack-urile jocurilor ca fiind virusi deoarece crack-ul modifica intr-un fel continutul jocului pentru a porni fara sa te mai intrebe de altceva, actiune specifica unui virus adevarat. Antivirusurile in general au o functie prin care poti seta ca foldere sau fisiere sa nu fie scanate. Incearca asa:
1. Deschide fereastra principala a antivirusului
2. Apasa F5 si o sa iti apara fereastra Setup
3. Apasa Antivirus and Spyware
4. Apasa Exclusions si apoi butonul Add si alegi ce foldere vrei sa ramana nescanate