| Daniel_MCsiilk_2000 a întrebat:

demult la telefonul meu Samsung Galaxy Core Prime nu mai merge sa instalez jocuri.La APROAPE fiecare aplicatie zice "Aplicatia nu este instalata".Eu instalez jocuri de pe Aptoide si nu-mi merg unele jocuri de ex: Minecraft, nu merge sa mi-l fac! VA ROG mult ajutati-ma! Am incercat si resetare din fabr. si tot nu merg! DAU FUNDA LA CEL MAI BUN SI FOLOSITOR raspuns! Multumesc.

7 răspunsuri:
| Kreefy a răspuns:

Descarca jocurile din alta parte. De pe Magazin Play pe care il ai standard in telefon.

| Transformice1 a răspuns:

Daca ai dat resetare din fabrica si tot nu merge este problema de la procesor sau Android, unul dintre ele nu face fata, cel mai probabil a ramas in urma, incearca sa faci update la Android, daca nu jocurile pe care incerci sa le instalezi sunt cu ceva peste procesorul/ androidul telefonului tau. Sper ca te-am ajutat.

| Daniel_MCsiilk_2000 explică (pentru Transformice1):

Mai am o problema, eu am avut cateva jocuri cumparate de pe magazin play si cand mi-am dat reset. din fabr. m-am conectat la magazin play si nu mi-au mai aparut jocurile ca sunt cumparate si trebuie sa le cumpar iar...Nu sti ce pot face sa am jocurile fara sa le mai platesc odata?

| Transformice1 a răspuns (pentru Daniel_MCsiilk_2000):

Daca te-ai conectat pe acelasi cont trebuie sa apara, ele raman si pe cont nu doar pe telefon. Asadar, daca nu apar trebuie sa ai o aplicatie pe telefon numita Jocuri Play care retine toate jocurile de le cont.

| Daniel_MCsiilk_2000 explică (pentru Transformice1):

M-am uitat in jocuri play si nu imi apar jocurile....Sau nu stiu eu unde sa caut! -_-

| Transformice1 a răspuns (pentru Daniel_MCsiilk_2000):

Nu stiu ce sa mai zic.

| Daniel_MCsiilk_2000 explică (pentru Transformice1):

Offff sad