| WhiteShadow238 a întrebat:

Dinou apelez la ajutorul vostru... pai uitati care este problema:
Eu am laptop si am niste probleme la jocurile care au aparut de curand cum ar fi GTA IV, Assassin's Creed Brotherhood dar ma rog nu este problema ca nu pot intra in ele problema este ca pot intra in ele si se misca in reluare adica mai greu nu se misca cam cum ar trebui si nu stiu ce sa mai fac!
uitati ce am eu in laptop :
Processor : AMD Turion(tm) X2 Dual-Core Mobile RM-74 2.20 GHz!
Installed memory (RAM) : 4.00 (2.22 usable)
System type : 32-bit Operating System
Pen and Touch! : No pen or touch input is avaible for Display :d

Răspuns Câştigător
| evostyle7 a răspuns:

Placa video integrata sau dedicata? Daca e integrata, atunci nu prea prea poti sa-l folosesti in scopuri de gaming.

| WhiteShadow238 explică (pentru evostyle7):

Bine acum nu stiu cum adica integrata sau dedicata big grin poti fi mai explicit pls... daca stiam asta nu mai puneam intrebarea big grin

9 răspunsuri:
| WhiteShadow238 explică:

Auzi dar daca am CD original cu GTA IV se misca tot la fel de prost?

| WhiteShadow238 explică:

Internal dac ( 400 MHz )

| evostyle7 a răspuns:

Ok. Intra in bara de start. Scrie la search run si dai enter. In programul ce ti`l deschide scrie "dxdiag". Sus dai click pe "display" si scrie`mi aici ce scrie la "DAC Type" sau tot ce scrie acolo, apoi te voi lamuri.

| WhiteShadow238 explică (pentru evostyle7):

Internal DAC(400 MHz)

| evostyle7 a răspuns (pentru WhiteShadow238):

Da, placa video e integrata, deci nu e pentru jocuri, decat pentru cele ce nu solicita multe resurse. Apropo, cd-ul original nu schimba deloc situatia problemei. Succes.

| WhiteShadow238 explică (pentru evostyle7):

Frate da-mi si mie id-ul tau... lasa-l aici la intrebarea asta. big grin

| evostyle7 a răspuns (pentru WhiteShadow238):

Nu las id-uri. Scrie-mi in privat ce te nelamureste.

| WhiteShadow238 explică (pentru evostyle7):

Frate doar vreau sa vorbesc nu nimic altceva... apoi imi poti da ing daca vrei nu vreau altceva...