| T4zu a întrebat:

E normal sa mearga GTA 5 sacadat in unele conditii pe un PC cu configuratia:
Intel i7 4770k, 3. 5Ghz;
nVidia geforce gtx 780Ti, 3GB GDDR5, 384bit;
8gb RAM DDR3 1600.

O solutie ar fi suplimentarea memoriei RAM, nu? macar 12-16GB in total

11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce rezolutie? Posibil sa fie din cauza ca gta 5 are prostul obicei sa manance o gramada de memorie video.

| KodrutZ a răspuns:

Lol, ce naiba faci cu asa sistem si 1280X1024? In alta ordine de idei, ar trebui sa zboare. Ce sursa ai? Ori ceva probleme cu sursa/supraincalzire la procesor/placa video, ori probleme cu hardul/virusi/torenti/chestii lasate aiurea.

| T4zu explică (pentru KodrutZ):

Nu cred ca e din punct de vedere tehnic.
Sursa e de 700W, cu eficienta peste 85, Sirtech.
Temp. GPU: max70oC, iar CPU max 38oC.
Ma gandesc sa nu fie de la batranul os, dar nu cred ca el e pus pe ssd.
O sa iau in calcul o varianta care ai specificat-o sa vad.

| T4zu explică (pentru T4zu):

A si monitorul il inlocuieste pe cel 1920x1080, care este defect de ceva timp.

| KodrutZ a răspuns (pentru T4zu):

Banuiesc ca prin batran os nu intelegi Windows XP...winking

| T4zu explică (pentru KodrutZ):

Nici poveste happy

| KodrutZ a răspuns (pentru T4zu):

In cazul asta, nu cred ca e batrin sub nici o forma. Eu am W10 Pro rezultat din upgrade-ul unui W7 Ultimate care era instalat din 2012. Intre timp a fost facut imagine de pe SSD si pus pe un HDD, folosit o perioada asa pina mi-a venit ssd-ul nou la garantie, pusa imaginea din nou de pe hdd pe ssd, dupa aia facut upgrade la w10... merge parfum.

| T4zu explică:

Corectie: GPU- EVGA nVidia geforce gtx 780Ti SC, 384bit, 3gb GDDR5