| L0v3isTheWaY a întrebat:

Salut,TPU!
Eu am modelul acesta de laptop: http://www.altex.ro/......ddr3-linux
Astazi mi-am instalat jocul Pes 2014 si cand dau la Specifications
spune ca Vram: 64 MB si Gpu: Intel(R) HD Graphics Family (PS5.0/VS5.0). Prin concluzie spune ca laptop-ul meu nu face fata cerintelor de sistem. Daca placa mea video e de 2 Gb de ce arata ca am 64 MB.
Lamuriti-ma si pe mine cum procedez cu jocul?

4 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Intra in setarile placii video si seteaz-o ca fiind implicita pentru jocul acela si cauta pe site-ul lor un upgrade la ultimul driver, si eu am patit asa cu placa mea nVIDIA, la gta iv imi arata doar 58 de mb si dupa ce i-am facut upgrade imi arata 1998 mb, adica 2 gb, sper ca te-am ajutat

| L0v3isTheWaY explică (pentru AlexL28):

Cum intru in setarile placii? Nu prea ma pricep.

| AlexL28 a răspuns (pentru L0v3isTheWaY):

Eu nu am avut niciodata placa de la AMD, dar daca ai windows 7 cred ca ar trebui sa fie o iconita in system tray(parte dreapta a task bar-ului) dai pe ea si vezi ce se intampla, daca nu e apasa pe butonul de start si scrie in casuta de cautare "amd" probabil o sa iti dea si panoul de control de la placa video. Mai departe nu stiu pentru ca cum ziceam. nu am avut niciodata AMD

| Y0lin a răspuns:

Salut,
Tie iti scrie ca ai vram 64mb si Intel hd graphics pentru ca tu nu ai placa video dedicata instalata. Daca vrei sa o instalezi scrie pe google AMD Radeon HD 8750M driver sau dai click aici:http://support.amd.com/en-us/download/mobile?os=Windows%207%20-%2064,dar nu sunt sigur ca este bun, dar totusi incearca. Daca nu merge scrie cum ti-am zis mai sus pe google si o sa gasesti.
Succes.