| TNC2000 a întrebat:

ieri mi-am descarcata minecraft si imi da eroarea "Pixel format not accelered ". Am auzit ca trebuie sa descarc driverul placii mele video ( Radeon X1550 ) ca sa i-mi mearga. De unde pot sa il descarc (Link)?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra aici:
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi driverele pentru tot ce ai in computer. Care-s cu galben nu le ai instalate. Care-s cu verde ale tale sunt vechi si le poti instala pe cele noi care se afla acolo.
Daca nu apar inseamna ca sunt instalate bine.

| TNC2000 explică (pentru Salontanul):

Am rezolvat asta, acum cand dau play la joc nu mi se deschide...

| Salontanul a răspuns (pentru TNC2000):

Asta poate fi din mai multe motive. Windowsul dwfwct, virusat sau jocul defect. Numai cineva care este acolo poate sti.