| R4V3N a întrebat:

Imi puteti spune si mie cum se face un server de Minecraft PE HAMACHI sau sa imi dati un link (sa fie testat daca merge), va rog? Eu am incercat dar nu ma pot loga pe server. Va multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| marktheshark a răspuns:

Gameranger.com poti juca aici

| R4V3N explică:

Dinamic am ip-ul. Dar doresc instructiuni de creere. Cum ma loghez pe server de ex. Am Minecraft SP, de pe minecraft-romania.com; Daca puteti sa imi dati si un link va rog. Mie imi zice "Client Outdated" sau ceva de genul. Cum trebuie sa ma loghez, sa scriu ip asa xxx.xxx.xxx.xxx, sau xxx.xxx.xxx.100 sau xxx.xxx.xxx.xxx:25565 sau xxx.xxx.xxx.100:25565.

| R4V3N explică:

Nu merge. Am IP Dinamic. Incerc sa fac pe Hamachi. Zice "Connection lost. End of stream" si atat.

| MariaCiontea a răspuns:

Iti trebuie ip dinamic. daca ai static nu merge pe hamachi