| Conteaza_Chiar_Nu_2000 a întrebat:

imi spuneti si mie va rog cum fac un set pvm pentru metin2? Cel mai bun set ia funda!

Răspuns Câştigător
| zKw a răspuns:

Nu stiu daca ai bonusurile 6/7 dar daca le ai strange bani si pune-ti pe toate itemele. Apoi schimba-le pana iti da ''puternic impotriva monstrilor'' si lovitura critica, daca nu este puternic impotriva monstrilor pune doar critica si patrunzatoare. In caz ca nu ai 6/7 trebuie sa pui astea:
Arma: critica, patrunzatoare, tarie, semi-om, viteza farmecului.
Armura: paguba absorbita de pv, max pv, rezistenta magie, viteza farmec si atac corporal.
Coif: regenerare pv, viteza atac, rezistenta magie, semi-om.
Scut: tarie, sansa de a evita atac corporal, sansa de a reflecta atac corporal, semi-om si doar daca este nevoie pune si imun la necunostinta, daca nu este nevoie iti sugerez sa pui bonus de exp ca te ajuta la crescut.
Papuci: max pv, critica, bonus exp,
Cercei (abanosi +9 sau alti cercei care sa dea tarie): semi-om, viteza de miscare,
Bratara: max pv, rezistenta la magie, semi-om.
Colier: max pv, regenerare pv, critica, patrunzatoare, bonus exp.
Va fi greu sa pui bonusurile astea pe iteme daca nu folosesti un switchbot, dar daca descarci unul s-ar putea sa aiba virusi. Daca te-am ajutat funda big grin