| zickuo a întrebat:

Intrebare pentru cei care joaca Counter Strike : Global Offensive!

Am sistemul : Procesor : Pentium Dual - Core E5700 ( 3.00 GHz )

GPU : AMD Radeon HD 5450 1GB DDR3 - 64bit

RAM : 3 GB - 400 MHz

Windows : 7 Home Premium ( x86 ) - ACTIVAT

HDD : 250 GB ( ATA )

La cele mai slabe setari - cu boti - 90-100 fps.

server awp - 90-120 fps.

server normal 50-70 fps.

Intrebarea e : Daca schimb placa video cu un : http://www.emag.ro/placa-video-gigabyte-nvidia-geforce-g t-730-2048mb-ddr3-128bit-hdmi-dvi-vga-n730-2gi/pd/DDS4QB BBM/

voi avea macar peste 100 fps pe un server normal cu 25+ playeri?

P.S. : Am folosit programe precum : Razer Game Booster etc etc... dar degeaba.

Dau funda, ty :D

Răspuns Câştigător
| Visescu_Gabi_1994 a răspuns:

Iati placa este buna dar nu stiu daca o sa ai peste 100fpswinking Dar in orice caz o sa se miste decent happy Nu cred ca o sa iti trebuiasca mai buna, eu am un nVIDIA geforce 210 si merge foarte bine, deci iti recomand sa o cumperiwinking Funda?

2 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Ar duce jocul cu aproape 100fps pe minim cu placa aia, iti trebuie minim 4gb ram, procesor quad core si un gtx 650 ca sa fii sigur ca duci jocul cu peste 100fps pe minim

| Visescu_Gabi_1994 a răspuns:

Da pot sa zic ca ar duce jocul cu aproape 100fps pe minimum cu placa aia, minimum care iti trebuie este 4gb ram, procesor quad core si gtx 650 (eu am 250 daca nu ma inesel si merge foarte bine ) ca sa fii sifur ca deci jocul cu peste 100 fps pe minim