| Sandu_Razvan_1990 a întrebat:

Joc Minecraft Romania pe servarul oficial si nu stiu ce sa fac. Prima data ma da in warp/spawn si nu stiu ce sa fac ca daca ies din el ma iesi intro padure unde sunt cufere cuptoare dar sunt ale altor pleiery si nu stiu de unde fac rost de piatra,lemn, carbune etc. Dau funda la cel care imi spune comenzile.

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Unde vezi tu cufere si alte cladiri, acelea sunt protejate deoarece apartin altor playeri. daca vrei sa aduni resurse trebuie sa te duci intr-o zona departe de spawn, de exemplu la 1000 de coordonate departare si abia atunci cand nu o sa te mai afli pe protectia altor playeri, vei putea aduna resurse. si inainte sa-ti construiesti casa, ar fi bine sa faci rost de un cub de diamant, pe care sa-l plasezi in locul in care vrei sa-ti faci casa. acest cub va proteja zona pe o raza de 20 de coordonate(stanga, dreapta, sus, jos) sau depinde de cat e setat serverul. in acea zona vei putea construi fara ca alti playeri sa-ti distruga casa.

1 răspuns: