| SuZuki98 a întrebat:

ma ajutati si pe mine cu itemele pe servere de metin tip PVP. nu am mai jucat demult si vreau sa ma reapuc de metin si am uitat cum sa imi fac itemele bune si tari.As vrea sa imi spuneti si mie ce este mai bine pentru un metin PVP set universal sau set full pentru fiecare rasa. Daca imi spuneti ce este mai bine sa imi spuneti si ce sa pun pe iteme va rog mult.Dau Funda celui mai bun!

Răspuns Câştigător
| xMishu a răspuns:

Salut,Suzuky,o sa-ti prezint ce si cum trebiue sa faci:
1. Universal e cel mai bun la bataie generala, in duel 1-1 fa-ti neaparat pentru fiecare rasa, te avantajeaza foarte mult.
2.Sa trecem la iteme...
Arma,bonusuri:Semi-om,critica,patrundere,farmec, int/str/dex(depinde ce rasa esti).
Armuratonguev, aparari(sabie, pumnal, 2maini,sageti).
Coif:Semi-om,rezistenta magie,sansa otravire,regenerare pv, evitare sageti.
Cercei:Semi-om, aparari(sabie, pumnal, 2maini,sageti).
Brataratonguev,semi-om,rezistenta magie,sansa patrundere, rezistenta foc.
Coliertonguev, aparari(sabie, pumnal, 2maini,sageti).
Papucitonguev, aparari(sabie, pumnal, 2maini,sageti).
Scut:Imun necunostinta, semi-om, int/str/dex(in functie de rasa.), sansa de a bloca un atac corporal, sansa de a reflecta un atac corporal.
Sfat:La 1vs1 pune-ti valoarea atacului si viteza farmecului pe armura, iar pe colier si papuci pv, aparare(x1) critica blocare(necunostinta), regenerare pv(pe colier).

Sper ca ti-am fost de ajutor cu acest mesaj, o zi buna.