| yovalydjj a întrebat:

Mi*am facut un server minecraft 1.5.2 si nu merge /sethome,/home./setwarp etc.
Cum le pot face sa mearga?

Răspuns Câştigător
| Ady100 a răspuns:

1. Poate nu iti merge pentru ca nu ai minecraft 1.5.2.
2. Daca iti zice Capat de linie (end of stream/line) inseamna ca ai probleme cu fluxul de la net. Pana in prezent nu s-au descoperit metode de combatere a erorii poti doar sa dai refresh la net sau la server sau eroarea poate fi din cauza ca sunt mult prea multi jucatori pe server/ ai pc prea slab. Un prieten al meu a avut eroarea asta intro vreme dar s-a rezolvat singura dupa un timp. Sper ca te-am ajutat!
P.S. Cateodata mai aveam si eu eroarea asta dar mie imi aparea la 15 minute dupa ce jucam pe un server si ma scotea afara.

4 răspunsuri:
| Ady100 a răspuns:

Intra la folderu ops din folderu serverului si treceti numele tau acolo.
P.S. N-am auzit de comenzile /sethome etc. poate /spawnpoint /weather /tell /help /? /give
Mult succes!

| yovalydjj explică (pentru Ady100):

Stiu sunt trecut in ops dav nu merge /sethome,/home astea sunt pe serverele care le joc, dar pe al meu nu merg

| BIack a răspuns (pentru Ady100):

Sal
mie nu imi merge nici un server minecraft 1.5.2 ce sa fac?
imi spune capat de linie
iti dau funda +vot daca stii ce trebuie sa fac

| ƘЭлT a răspuns (pentru Ady100):

Exista... /sethome adica setezi casa /weather adica vreme doar pe servere /tell si /help nici eu dar /give da

| Ady100 a răspuns (pentru BIack):

1. Poate nu iti merge pentru ca nu ai minecraft 1.5.2.
2. Daca iti zice Capat de linie (end of stream/line) inseamna ca ai probleme cu fluxul de la net. Pana in prezent nu s-au descoperit metode de combatere a erorii poti doar sa dai refresh la net sau la server sau eroarea poate fi din cauza ca sunt mult prea multi jucatori pe server/ ai pc prea slab. Un prieten al meu a avut eroarea asta intro vreme dar s-a rezolvat singura dupa un timp. Sper ca te-am ajutat!
P.S. Cateodata mai aveam si eu eroarea asta dar mie imi aparea la 15 minute dupa ce jucam pe un server si ma scotea afara.