| R4V3N a întrebat:

Mi-am facut un sv de metin2 pe hamachi si mi-am descarcat cv server file de la metin2 xpm! Imi puteti spune cum sa il instalez sau sa il fac sa mearga? Daca puteti sa imi spuneti si ce fac server files-urile ar fi perfect! Multumesc!

8 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Dar ai toate pogramele necesare.
Portmap 8 porturi trebuie sa aiba.
Navigat mysql
Filezila
Clientul (client by abesgaara v3.7).
Virtualbox sau Virtual PC 2007
Hamachi
Virtualbox este pentru profesionisti adica cei cu experienta.

Si ce trebuie facut sa setez IP atata tot ca sa mearga.
Uita-te si tu la protutorialul asta si fa si tu la fel si o sa ai un servar de metin2 dar sa urmezi instructiunile bine.
Acest tutorial are masina virtuala.
Virtual PC 2007.
Si urmezi correct fiecare detaliu si ai un servar.
In loc de clientul chinezesc ei client by abesgaara v3.7!
https://www.youtube.com/watch?v=nIPp3cGyxig

| R4V3N explică:

Portmap la mine are 11 porturi, in rest am tot. Fisierul descarcat are extensia.div! Merge tutorialul care mi l-ai recomandat?

| R4V3N explică:

Serverul il am dar mi-am descarcat un server file! Se numeste Metin2.vdi! Serverul este facut deja si merge pe Abesgaara v3.7; Eu doresc sa pun server files de la metin2 xpm (care le am deja in PC) ca sa am mai multe armuri si iteme in general! Intelegi ce zic?

| Mihail2020 a răspuns (pentru R4V3N):

Inteleg.
Ca sa mearga iti trebuie masina virtuala pentru acel lucru (o sa arate ca un cub albastru).
Downloandeaza Virtualbox.
Si aceea masina virtuala merge pentru tine la servarul tau.

| R4V3N explică (pentru Mihail2020):

Da, o descarc. Imi spui cum sa fac sa pun server file-ul in sv meu te rog? Acum am descarcat virtual pc.

| Mihail2020 a răspuns (pentru R4V3N):

Trebuie sa setez in masina virutuala IP.

| andreipyty a răspuns:

Vr si eu sa imi fac servar de metin2 pe hamachi cine ma poate ajuta sa ma conecteze la id de mess andrei_pyty@yahoo.com